Stropné chladenie

Patríte k tým, ktorí prešli vlastnou skúsenosťou prehriateho paneláku alebo firmy a na otázku, či zaviesť klimatizáciu alebo chladenie do objektu, odpovedáte JEDNOZNAČNE ÁNO?

Potom ostáva zodpovedať si druhú, pre naplnenie očakávaní rovnako dôležitú otázku. AKÉ?

Máte pochybnosti, či je možné dosiahnuť príjemný chládok aj v tých najväčších horúčavách? A pritom nebyť stálym návštevníkom lekárky s nádchou, prechladnutím alebo dokonca seknutím v krížoch, ktoré sú dôsledkom prievanu z klimatizačných jednotiek alebo ventilátorov?
Riešite dilemu, či vám naozaj stojí bolesť hlavy z celodenného bzučania klimatizačnej jednotky za to, že sa nebudete spotení lepiť o kancelársku stoličku už od rána? Alebo či vôbec dokážete spať a odfiltrovať hluk z ventilátora, keď sa v noci klimatizácia pustí do práce? Nebude to z kaluže do blata?

NEBUDE AK...
...použijete stropné chladenie
.
Je to jediný spôsob chladenia, o ktorom NEVIETE, ŽE HO MÁTE. Teda, samozrejme, okrem toho, že máte príjemný pocit chládku. Žiaden ventilátor, hlučnosť 0 decibelov, žiadne výpustky, mriežky, skrinky. Nič, čo by opticky rušilo priestor.

SKUTOČNE MÔŽE STROP CHLADIŤ? ÁNO, MÔŽE.

Využíva sa na to systém tenkých rúrok. Chladná voda, ktorá v rúrkach prúdi ochladzuje stropnú konštrukciu a tá sálavým spôsobom ochladzuje ostatné plochy v priestore. Vďaka sálaniu dochádza k príjemnému pocitu v miestnosti už za pár minút bez akéhokoľvek hluku, prievanu, vírenia prachu, roztočov, baktérií. To určite ocenia nielen alergici alebo zamestnávatelia. Prečo zamestnávatelia?
V Rakúsku existuje komplex dvoch administratívnych budov. Pozoruhodné sú z viacerých hľadísk, ale pre nás hlavne tým, že sú takmer identické rozsahom, prevádzkou, vekom, vybavenosťou.
Rozdiel je v tom, že v jednej z nich je použitá klasická klimatizácia a v druhej je inštalované stropné chladenie. A tiež v tom, že v objekte so stropným chladením je o 40% nižšia chorobnosť zamestnancov, ktorí v objekte
pracujú. Zaujímavé a logické zároveň, čo poviete?

Stropné chladenie
Stropné chladenie
Stropné chladenie
Stropné chladenie
Stropné chladenie
Stropné chladenie
Stropné chladenie

Hlavné oblasti našej činnosti